top of page
 • Jak moc dopředu je třeba zarezervovat svatební focení?
  Svatební termíny se v posledních letech obsazují čím dál dříve, hlavní sezóna (květen - září) je obvykle obsazená už rok dopředu. Pokud plánujete svatbu mimo hlavní sezónu, tak se obvykle stačí ozvat půl roku dopředu. Proto jakmile budete znát datum Vašeho svatebního dne, napište mi, obratem Vám zjistím, jestli mám volno.
 • Nevyhovuje mi ani jeden svatební balíček, dá se upravit?"
  Určitě, aktuálně nabízím 3 svatební balíčky, ale velmi rád do balíčků něco přidám, případně uberu. Svatební balíček si můžete v klidu rozmyslet. Mě stačí říct pak zhruba měsíc před svatbou, který u Vás vyhrál.
 • Je potřeba se sejít osobně před svatbou?
  Ano, osobní schůzka před svatbou je pro mě důležitá, poznáme se, probereme Vaši představu a co je pro Vás důležité. Ideální je se potkat zhruba měsíc před svatbou, kdy je už znám harmonogram dne.
 • Jak probíhá předsvatební focení a k čemu je dobré?
  Sejdeme se na nějakém pěkném místě, projdeme se, nafotíme pár portrétů, která pak krásně doplní svatební album. Někdy se fotografie z předsvatebního focení používají i do svatebních novin. Zároveň si vyzkoušíte portrétní focení a během svatebního dne nám to už půjde samo :-)
 • Zasahuje nějak fotograf do svatebního dění?
  Já vnímám svou roli jako dokumentační, snažím se spíš splynout, být nenápadný, zachytit přirozené momenty dne a emoce. Pouze v určitých pasážích svatebního dne (focení skupinek, portréty) pomáhám nasměrovat novomanželé a hosty k co nejlepší výsledné fotografii.
 • Co když bude pršet?
  Někdy se stane, že počasí nepřeje. Vždy pak hledám nějaké řešení, kde portréty novomanželů nafotit. Málokdy se stane, že aspoň na 30 minut se déšť neuklidní a nevznikne prostor fotit venku. Takže nebojte, vždycky se to dá nějak vymyslet.
 • Kolik dostanu fotografií ze svatby?
  U svatebních balíčků vždy uvádím minimální množství fotografií, které dostanete. Každá svatba je malinko jiná a jinak dynamická. Může se proto stát, že můžete dostat i fotografií více. Ty se pak už nijak nedoplácejí.
 • Jak probíhá výběr fotografii, které dostanu ze svatby?
  Tento úkol si beru na sebe, ode mě získáte již upravený výběr dle velikosti Vašeho svatebního balíčku. Pokud Vám ve výběru bude nějaký moment chybět, nebo se na nějaké fotografii nebudete sami sobě líbit, rád se podívám, jestli bych nenašel jinou. Všechny neupravené fotografie ze svatebního dne ale k nahlédnutí nikdy neposkytuji.
 • Jak dlouho budu na fotky ze svatby čekat?
  Hned den po svatbě Vám pošlu prvních 5 fotek, takovou malou ochutnávku. Ostatní fotografie ode mě dostanete vždy do 3 týdnů od svatby.
 • V čem svatební fotografie dostaneme?
  Fotografie dostanete v krásné dřevěné krabičce, která obsahuje flashdisk a 25 vyvolaných fotografií.
 • Čím se fotí?
  Můj hlavní pracovní nástroj je fotoaparát Canon EOS R6 a objektivy značky Canon. Fotoaparát a objektivy jsou určeny pro profesionální použití a nabízejí špičkovou kvalitu obrazu i ve velmi špatných světelných podmínkách.
 • Jakou mám jistotu, že poruchou fototechniky nepřijdu o svatební fotografie?"
  Za svoji kariéru jsem už slyšel hodně příběhů, naštěstí nejsou moje :-) Paměťová karta se pokazí, všechny fotky ze svatby jsou pryč, pokazí se fotoaparát, není náhradní. Já jsem na všechny nahodilé události připraven. Můj hlavní fotoaparát při fotografování zapisuje současně na 2 paměťové karty, zároveň mám záložní fotoaparát ve stejné kvalitě toho hlavního.
 • Změnila se sitauce a potřebuju objednaný termín svatby zrušit, jak to funguje?"
  Chápu, že můžou v životě nastat situace, kdy se rozhodnete svatbu posunout, nebo úplně zrušit. Nemusíte se bát, nebudete nic platit. V těchto situacích ocením, když mi to nahlásíte co nejdříve to bude možné.
 • Co když svatební fotograf onemocní a nemůže na svatbu dorazit?
  Za celou moji praxi se mi stalo jednou, že jsem nebyl schopen kvůli nemoci na svatbu dorazit. V tomto případě jsem za sebe našel plnohodnotnou náhradu a novomanželům jsem s omluvou nabídl možnost vybrat si z několika fotografů, kteří mě mohou zastoupit.
bottom of page